/ Aktualności  Aktualności
21.01.2009
Wizyta uczniów Liceum Ogólnokształcącego nr 6 w Toruniu
21 stycznia w 1 Bazie Materiałowo- Technicznej w Toruniu gościła grupa uczniów klas o profilu wojskowym Liceum Ogólnokształcącego Nr VI w Toruniu, pod opieką swego nauczyciela PO Jana Myrchy...

Celem spotkania była promocja 1 BMT uczniom liceum, którzy w większości zdecydowani są w przyszłości po ukończeniu liceum związać się z  wojskiem.
Była to znakomita okazja do zaprezentowania tej typowo logistycznej jednostki w toruńskim garnizonie. Od organizatora spotkania - Szefa Sekcji Wychowawczej 1 BMT - mjr. Mariana Rochnińskiego uczniowie usłyszeli, czym zajmują się na co dzień żołnierze i pracownicy wojska 1 BMT, odwiedzili jej wybrane miejsca w jednostce i usłyszeli o jej historii.

W warsztatach remontowych 1 BMT poznali w ogólnym zarysie aktualnie remontowany sprzęt radiolokacyjny i dowiedzieli się o sposobie wykorzystywania go w warunkach pracy bojowej. Zwiedzili też obiekt zabytkowy na terenie 1 BMT - Fort XIII, gdzie zwiedzali „Izbę Żołnierskiej Pamięci”. Tu też uczniowie otrzymali materiały historyczne o Toruniu i materiały promocyjne MON. Na zakończenie, tak jak żołnierze Bazy, w żołnierskiej stołówce zjedli żołnierski posiłek - posmakowali tradycyjnej żołnierskiej grochówki.
Mamy nadzieję, że uczniowie toruńskiego LO VI zapamiętają wizytę w 1 BMT i w przeszłości skorzystają z podobnej okazji by nas odwiedzić .


fotorelacja >>>

mjr M. Rochniński


wszystkie >>>
© 1BMT 2008 - 2019