/ Aktualności  Aktualności
15.08.2008
Święto Wojska Polskiego
W dzień poprzedzający Święto Wojska Polskiego w kompleksach naszej jednostki odbyły się uroczyste zbiórki stanów osobowych 1 BMT.

     W czasie uroczystości w Toruniu Dowódca 1 BMT pozdrowił wszystkich żołnierzy i pracowników wojska Bazy, podziękował za rzetelną i ofiarną służbę oraz wydajną pracę, życzył wszystkim wielu sukcesów w życiu osobistym. W czasie uroczystości kpt. Tadeusz Woźniak odczytał okolicznościowe przemówienie oraz rozkaz specjalny o wyróżnieniach stanów osobowych z okazji żołnierskiego święta.

Po uroczystości wszyscy mogli obejrzeć ciekawą wystawę sprzętu wojskowego oraz spróbować „żołnierskiej grochówki”.
W dniu następnym 15 sierpnia 2008 r. w godz. 15.00 do 17.30 zgodnie z Rozkazem Dowódcy Garnizonu Toruń w sprawie obchodów Święta Wojska Polskiego odbyły  się uroczystości w garnizonie, w których udział wzięli żołnierze 1 BMT stanowiąc zwarty pododdział kadry.
Najpierw żołnierze uczestniczyli w Polowej Mszy Świętej w Kościele Garnizonowym a następnie pod dowództwem mjr – a Grzegorza Domagały przemaszerowali na Plac Rapackiego w Toruniu pod Pomnik Marszałka Piłsudzkiego.
Po złożeniu meldunku i okolicznościowych przemówieniach Dowódcy Garnizonu, Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego i Prezydenta Miasta Torunia delegacja 1 BMT w składzie: ppłk Eryk Hoffmann, ppłk Jan Rakowski złożyła wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudzkiego.

>>>galeria

mjr M.Rochniński


wszystkie >>>
© 1BMT 2008 - 2019