/ Aktualności  Aktualności
03.06.2008
Konferencja metodyczna
Zgodnie z Planem zasadniczych przedsięwzięć Dowództwa Pomorskiego Okręgu Wojskowego na 2008 rok w dniach 3-5.06 br w Borównie k/Bydgoszczy odbyła się ...

... konferencja metodyczna uzupełniona podróżą historyczno – wojskową nt. „Twierdze obronne dolnej Wisły” oraz „Eksterminacja ludności polskiej w czasie II wojny światowej na terenie województwa pomorskiego”.
Udział konferencji metodycznej wzięli żołnierze zawodowi odpowiedzialni za organizację i prowadzenie zajęć z kształcenia obywatelskiego w poszczególnych jednostkach wojskowych POW.
W pierwszym dniu konferencji uczestnicy mieli m.in. okazję poznać warunki szkolenia i działalności wychowawczej w 1 BMT. Zwiedzano „Izbę Żołnierskiej Pamięci”, wystawę prac plastycznych (węgiel i akwarela) byłego jeńca wojennego Stalagu XX A oraz najciekawsze fragmenty Fortu XIII – XIX wiecznego fortu artyleryjskiego – obiektu zabytkowego na terenie naszej jednostki. Tu też, w ciekawej scenerii - wnętrzu zabytkowego obiektu spożywano obiad.
Inne punkty planu konferencji i podróży realizowano w m.Glinki, w centrum Torunia a w następne dni w m.Mniszek, Grudziądz, Chełmno, Bydgoszcz, Fordon, Kruszyn, Potulice.

 

Obszerna fotorelacja >>> galeria

mjr M.Rochniński


wszystkie >>>
© 1BMT 2008 - 2019