/ Aktualności  Aktualności
25.02.2008
Wizyta duszpasterska
W dniu 25 lutego odwiedził naszą jednostkę ks. ppor. mgr Robert Dębiński - wikariusz Parafii Garnizonowej pwz św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Toruniu. Ksiądz Robert zapoznał się ze strukturą i...

zadaniami 1 BMT oraz z warunkami służby kadry zawodowej i pracy pracowników wojska jednostki. Szczególnie wiele uwagi poświecił żołnierzom zasadniczej służby wojskowej Bazy, których służba w naszej jednostce trwa przeważnie 8 miesięcy. Poznał bazę szkoleniową oraz warunki zakwaterowania.

W czasie zorganizowanego spotkania żołnierze dowiedzieli się wszystkiego o ich parafii a ks. Wikary poznał problemy, z jakimi spotykają się każdego dnia.

Wspólnie doszliśmy do wniosku by podobne wizyty realizować przynajmniej raz w miesiącu niezależnie od zasadniczych działań duszpasterskich w parafii garnizonowej i zamierzeń w 1 BMT.

Ksiądz Robert to zamiłowany historyk. Z dużym zainteresowaniem zwiedzał fort XIII – obiekt zabytkowy na terenie 1 BMT. Podziwiał zbiory w ekspozycji „Izby Żołnierskiej Pamięci” w forcie.

 
mjr M.Rochniński


wszystkie >>>
© 1BMT 2008 - 2019