/ Aktualności  Aktualności
13.08.2010
Święto Wojska Polskiego w 1BMT
W dniu 13 i 15 sierpnia w 1BMT uroczyście obchodziliśmy 90 rocznice Bitwy Warszawskiej oraz świętowaliśmy Święto Wojska Polskiego. Rocznicowy charakter Święta Wojska Polskiego, jak zawsze stanowił...
... dla stanów osobowych 1 BMT powód do dumy i satysfakcji z osiągnięć naszych poprzedników, ale taż  zobowiązanie do ciągłego utrwalania pamięci ich postaw i czynów swoich przodków  w codziennej służbie i pracy. Tradycyjnie przed naszym świętem grupa żołnierzy i pracowników wojska uporządkowała żołnierskie mogiły z 1920 roku na cmentarzu garnizonowym w Toruniu, zadbano też   o miejsca pamięci narodowej na terenie jednostki.
Podczas doniosłej uroczystości w Dowództwie POW w Bydgoszczy Dowódca 1 BMT płk Eryk Hoffmann otrzymał srebrny medal "Za Długoletnią Służbę" nadany przez Prezydenta RP. Ze względu na udział, w tym samym czasie, w uroczystościach Święta Wojska Polskiego i 91 rocznicy powstania POW w Bydgoszczy Dowódca 1 BMT płk Eryk Hoffmann udekorował w swoim gabinecie swego zastępcę ppłk - a Jerzego Rygiera srebrnym medalem "Siły Zbrojne w Służbie ojczyzny". 
Najbardziej zasłużonym i wyróżniającym się żołnierzom oraz pracownikom wojska Bazy wręczone zostały odznaczenia nadane przez Prezydenta RP za udział w PKW w Iraku "Gwiazda Iraku" oraz medale nadane decyzją Ministra ON "Za Zasługi dla Obronności Kraju" i "Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny" .
Z okazji Święta Wojska Polskiego w imieniu dowódcy bazy i własnym Zastępca Dowódcy 1 BMT ppłk Jerzy Rygier złożył wszystkim serdeczne podziękowania za dotychczasowy trud   i wysiłek włożony w realizacje bieżących zadań służbowych.
Podobne uroczystości odbyły się w garnizonach, gdzie pełnią służbę żołnierze zamiejscowych komórek organizacyjnych 1 BMT.

fotorelacja >>>

mjr Marian Rochniński


wszystkie >>>
© 1BMT 2008 - 2019