/ Aktualności  Aktualności
02.07.2010
Święto 1 Bazy Materiałowo - Technicznej
W dniu 2 lipca 2010 roku 1 Baza Materiałowo - Techniczna w Toruniu obchodziła swoje święto - jubileusz 12 rocznicy powstania 1 BMT. Zgodnie z ceremoniałem wojskowym, ...
... z tej okazji odbyła się na terenie jednostki uroczysta zbiórka stanów osobowych Bazy, na którą zaproszono wszystkich byłych dowódców 1 BMT oraz innych byłych żołnierzy zawodowych i pracowników wojska jednostki. Podczas uroczystości wygłoszono okolicznościowy referat i odczytano nadesłane z tej okazji na ręce Dowódcy 1 BMT płk - a Eryka Hoffmanna gratulacje i życzenia od Dowódcy POW, dowódców jednostek garnizonu Toruń i od tych, z którymi Baza najwięcej współpracuje. Nie zabrakło też życzeń i pozdrowień od instytucji cywilnych oraz szkół m.in. Zespołu Szkół nr 1 z Torunia i LO Nr VI.
 W tym roku do uroczystych obchodów święta jednostki włączono nowy zwyczaj a mianowicie w celu podkreślenia kontynuacji tradycji wojskowych 1 BMT w toruńskim garnizonie pod istniejącym na terenie Bazy, zaledwie od września ubiegłego roku obeliskiem poświęconym jeńcom brytyjskim więzionym w tym miejscu w okresie II wojny światowej w Stalagu XXA delegacje żołnierzy i pracowników wojska bazy oraz młodzież szkolna złożyły wiązanki kwiatów.
W dalszej części obchodów swojego święta żołnierze i pracownicy wojska Bazy mogli skorzystać z możliwości miłego spędzenia czasu wolnego w malowniczym plenerze i fascynujących zakamarkach położonego w niedalekiej odległości od jednostki Fortu XIV.
Radość świętowania jubileuszu a przede wszystkim wspaniała zabawa przy dobrej muzyce trwały do późnego wieczora.

fotorelacja >>>

mjr Marian Rochniński


wszystkie >>>
© 1BMT 2008 - 2019