/ Aktualności  Aktualności
10.06.2010
Ćwiczenia Pożarowe - skład m. Dolaszewo
W dniu 10.06.2010r. kadra zawodowa i pracownicy wojska Składu wzięli udział w pokazie działania Wojskowej Straży Pożarnej, która zaprezentowała sposób gaszenia zbiornika paliwowego.

 

W ćwiczeniu uczestniczyli także strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Państwowej Straży Pożarnej w Pile, którzy wspierali działania wojskowych ratowników w symulowanym pożarze.
Wspólne działania ratowniczo - gaśnicze były okazją do doskonalenia umiejętności w kierowaniu, rozwijaniu i obsłudze sprzętu oraz skutecznej walce z ogniem i innymi zagrożeniami mogącymi powstawać w trakcie pożarów paliw.
Zajęcia były także okazją do pracy profilaktycznej ze stanem osobowym Składu w okresie letnim. Kierownik Składu mjr Marek B±czkowski i D-ca JRG nr 1 bryg. Marek Andruszkiewicz omówili najczęstsze przyczyny pożarów w okresie wysokich temperatur oraz uczulili na rygorystyczne przestrzeganie przepisów ppoż.
Na zakończenie podziękowano strażakom PSP i WSP za ich codzienny trud i poświęcenie. Część obsady straży pożarnej została wyróżniona przez D-cę 1 BMT urlopami nagrodowymi i pochwałami.
Ćwiczenia zakończono życzeniami z okazji Dnia Strażaka i tradycyjną wojskową grochówką.

fotorelacja >>>

st.chor.szt. Roman Sprengel


wszystkie >>>
© 1BMT 2008 - 2019