/ Aktualności  Aktualności
24.04.2010
"Photo Day" w Forcie XIII
W dniu 24 kwietnia w 1 BMT w zabytkowym obiekcie na terenie jednostki gościliśmy grupę uczestników spotkania plenerowego pn.

Było to wspólne przedsięwzięcie artystyczne Redakcji Gazety Pomorskiej i 1 BMT (Sekcji Wychowawczej) W ciągu zaledwie 2 godzin miłośnicy ciekawej fotografii mogli zajrzeć w najskrytsze zakamarki starego, XIX wiecznego fortu artyleryjskiego i wykonać fotografie, które po wyselekcjonowaniu wezmą udział konkursie organizowanym przez dział „Moje Miasto” redakcji „Gazeta Pomorska” (Oddział w Toruniu).
W plenerze uczestniczyło 42 osoby wśród nich żołnierze 1 BMT, również miłośnicy dobrej fotografii. Wspólne przedsięwzięcie można uznać za udane, gdyby nie narzekania niektórych „gości”, że „za krótko” innych wojskowe procedury poruszania się po terenie wojskowym. Na całością przedsięwzięcia czuwali Pani Lidia Skrzynecka i mjr Marian Rochniński.
Wszyscy zauważyli uczestnicy pleneru docenili walory historyczne i przyrodnicze obiektu. Opowiedziana na miejscu historia fortu XIII dodatkowo pobudziła artystów fotografików do działania. Doceniono też starania i dbałość gospodarza obiektu – dowódcy 1 BMT płk Eryka Hoffmanna o jego stan i sposób wykorzystania. Wielu oczekuje na ponowne zaproszenie do Bazy i do fortu.

 

foto>>>

mjr M. Rochniński


wszystkie >>>
© 1BMT 2008 - 2019