/ Aktualności  Aktualności
01.07.2009
Roczny sprawdzian z wychowania fizycznego
Kadra 1 Bazy Materiałowo -Technicznej w Toruniu zaliczyła roczny sprawdzian z wychowania fizycznego. Słoneczna, ciepła pogoda zachęca do treningu wszystkich tych, którym zależało ...

by osiągnąć najlepsze wyniki podczas zbliżającego się egzaminu. Codziennie od dwóch miesięcy bieżnia stadionowa i miejsca ćwiczeń sportowych na obiektach sportowych 1 BMT były częściej i chętniej odwiedzane przez kadrę zawodową Bazy. Wszystko to w związku ze zbliżającym się rocznym sprawdzianem z wychowania fizycznego i przygotowaniami do egzaminu. Od dawna wiadomo, że najlepszą receptą na sukces podczas egzaminu z wychowania fizycznego to regularny trening.

W terminie podstawowym do egzaminu przystąpiło 80 % kadry zawodowej 1 BMT. Wyniki mogą zadowalać ponieważ są lepsze niż podczas ostatniego egzaminu. Zaliczano konkurencje wytrzymałościowe, siłowe i szybkościowe (bieg na 3000 metrów oraz pływanie w czasie 12 minut, podciągnięcia na drążku lub ugięcia ramion na ławeczce, bieg zygzakiem lub bieg wahadłowy oraz skłony tułowia w czasie 2 minut).
Przewodniczący zespołu egzaminującego ppłk Eryk HOFFMANN osobiście nadzorował zaliczanie poszczególnych konkurencji, skrupulatnie oceniał i dopingował do jak najlepszych wyników.
Drążek i ugięcia ramion na ławeczce sprawiały kadrze największe problemy. Tu zdobywano najniższe oceny. Czy „słabe ręce” był to skutek zbyt długotrwałej pracy biurowej kadry 1 BMT w ostatnim miesiącu w wykonywaniu pracy biurowej np. przy komputerze…?!
 Kierownik Zespołu Szkoleniowego WF w 1 BMT - st. chor. Jarosław KOCHANOWSKI podsumował egzaminy: „Kadra 1 BMT z roku na rok podwyższa swoją średnią podczas egzaminu z WF, i nie dlatego, że maleje średnia wieku żołnierzy zawodowych w Bazie. Podobnie, jak w innych jednostkach również w 1 BMT można zauważyć „modę” na regularne bieganie i aktywnie spędzanie czasu wolnego przez kadrę zawodową Bazy.


fotorelacja >>>

mjr M. Rochniński


wszystkie >>>
© 1BMT 2008 - 2019