/ Aktualności  Aktualności
03.07.2009
Święto Jednostki
W dniu 3 lipca w Toruniu, w 11 rocznicę sformowania jednostki odbyły się obchody święta 1 Bazy Materiałowo - Technicznej. W uroczystościach uczestniczyli dowódca, kadra ...

... i pracownicy Bazy oraz zaproszeni goście – byli żołnierze zawodowi Bazy.
Na wstępie uroczystości Dowódca – płk Jerzy TOMICKI przywitał wszystkich zgromadzonych a następnie w okolicznościowym wystąpieniu przypomniano historię i osiągnięcia Bazy w jej dziesięcioleciu istnienia. Następnie ppłk Eryk Hoffmannn odczytał list gratulacyjny jaki skierował z okazji święta bazy na ręce dowódcy 1 BMT Dowódca Pomorskiego Okręgu Wojskowego oraz gratulacje od Dyrektora Zespołu Szkół nr1 w Toruniu. Najbardziej zasłużonym i wyróżniającym się żołnierzom oraz pracownikom wojska Bazy wręczono pamiątkowe grawertony z „Logo 1 BMT”.
W dalszej części obchodów święta jednostki stan osobowy przemieszczono do pobliskiego fortu XIV, gdzie odbył się piknik rekreacyjny. Tu  swobodnej atmosferze, przy dobrej muzyce i wspaniałej zabawie kontynuowano rozważania na temat osiągnięć Bazy i poszczególnych osób. Było też wielkie grillowanie, nie zabrakło żołnierskiej grochówki.

fotorelacja >>>

mjr M. Rochniński


wszystkie >>>
© 1BMT 2008 - 2019